Poznaj

NASZYCH LEKARZY

Lekarze chirurdzy naczyniowi

dr n. med. Andrzej Kostka

dr andrzej kostka - chirurg naczyniowy

Dyplom lekarza uzyskał w roku 1996 w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie w III Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej w latach 1997-2002 odbywał studia doktoranckie zakończone obroną pracy doktorskiej. Specjalizację w zakresie chirurgii naczyniowej uzyskał w 2011 roku. Od roku 2002 pracuje w Wojewódzkim Oddziale Chirurgii Naczyniowej Szpitala Zakonu Bonifratrów w Krakowie gdzie przeprowadza zabiegi operacyjne.

Doktor Andrzej Kostka przeprowadza konsultacje w ramach diagnostyki i leczenia chorób żył oraz tętnic. Oferuje pomoc osobom cierpiącym na miażdżycę tętnic, żylaki kończyn dolnych, a także zakrzepicę żylną. W ramach świadczonych usług zajmuje się również leczeniem obrzęków kończyn dolnych oraz leczeniem tętniaków aorty i tętnic obwodowych. W diagnostyce wykorzystuje badanie USG tętnic i żył.

Posiada duże doświadczenie w operacyjnym usuwaniu żylaków metodę laserową (EVLT) natomiast w leczeniu “pajączków naczyniowych” metodą skleroterapii.

Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu zawodowemu oraz ciągłej chęci rozwoju i doskonalenia umiejętności cieszy się zaufaniem wielu pacjentów.

lek. med. Marek Piwowarczyk

dr marek piwowarczyk - chirurg naczyniowy

Studia medyczne ukończył w 1995 roku a w roku 2006 zdał egzamin specjalizacyjny z zakresu chirurgii ogólnej. Specjalizacje w dziedzinie chirurgii naczyniowej zdobył w 2010 roku.

Dr Marek Piwowarczyk jest specjalistą chirurgii naczyniowej z wieloletnim stażem – zarówno w lecznictwie otwartym, jak i zamkniętym.

Dr Marek Piwowarczyk zajmuje się diagnostyką i leczeniem żylaków kończyn dolnych, obrzęków (również limfatycznych) oraz owrzodzeń. Udziela pomocy pacjentom borykającym się ze schorzeniami żylnymi, w tym zakrzepicą żył głębokich i zapaleniem zakrzepowym.

Posiada bogate doświadczenie w operacyjnym leczeniu żylaków zarówno metoda tradycyjną jak i laserową. W zakres świadczonych przez niego usług wchodzi, między innymi, przeprowadzanie badania USG dopplerowskiego (Doppler) kończyn dolnych.

Mimo szerokiego zakresu wiedzy medycznej stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych konferencjach, zjazdach naukowych w kraju i za granicą.

dr n. med. Imohamed Alzayany

dr imohamed alzayany - chirurg naczyniowy

Dr Alzayany jest wykwalifikowanym specjalistą z wieloletnim doświadczeniem. Swoją działalność medyczną nieprzerwanie kontynuuje od 1992 r, kiedy ukończył studia medyczne. W 2004 r uzyskał specjalizację w dziedzinie chirurgi ogólnej, a w 2015 uzyskał specjalizacje w zakresie chirurgii naczyniowej. Obecnie pracuje w Wojewódzkim Oddziale Chirurgii Naczyniowej Szpitala Zakonu Bonifratrów w Krakowie.

Specjalizuje się w małoinwazyjnym leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych wykorzystując szczegółową diagnostyką, w tym USG żył i tętnic metodą Dopplera

Dr Alzayyany wykonuje również zabiegi skleroterapii. Przeprowadza kompleksowe leczenie żylaków oraz pajączków, wykorzystując nowoczesne, małoinwazyjne metody leczenia oraz zabiegi tradycyjnymi, chirurgicznymi metodami.

Jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych oraz doniesień zjazdowych.
Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Naczyniowych, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz Middle East Society for Organ Transplantation.

lek. med. Roman Kuśnierczyk

dr roman kusnierczyk - chirurg naczyniowy

Lek. med. Roman Kuśnierczyk dyplom lekarza i uprawnienia do wykonywania zawodu uzyskał w 1988 roku kiedy to ukończył studia w Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie.
Następnie w 1992 roku zdobył I, a w 1996 roku – II stopień specjalizacji w zakresie chirurgii ogólnej. Obecnie jest w trakcie specjalizacji w dziedzinie chirurgii naczyniowej.

Dr Kuśnierczyk jest znanym i cenionym specjalistą z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w dziedzinie chirurgii ogólnej i naczyniowej.

Swoje bogate doświadczenie zawodowe zdobył w trakcie pracy na Oddziale Chirurgii Ogólnej Huty im.Sendzimira, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Św. Rafała w Krakowie oraz Oddziale Chirurgii Naczyń PAKS w Chrzanowie.

Dr Kuśnierczyk posiada duże doświadczenie w zakresie małoinwazyjnego leczenia żylaków kończyn dolnych techniką RFITT w połączeniu z termoablacją diatermiczną niewydolnych perforatorów żylnych.

Doktor podczas swojej pracy korzysta z nowoczesnego sprzętu zabiegowego oraz diagnostycznego, wykonuje USG Doppler układu żylnego i tętniczego. Jego kompleksowe podejście do pacjenta zapewnia dokładną i rzetelną diagnozę oraz efektywne leczenie w zakresie chirurgii ogólnej i naczyniowej.